Blog

Čím právě v GuardWings žijeme

PROPOJOVÁNÍ POLICISTŮ K DOSAŽENÍ JEJICH MAXIMÁLNÍHO POTENCIÁLU

Přidáno: 23.03.2023 14:00 | Autor: GW

Jak konektivita odemyká policistům sílu policejní techniky


SCOTTSDALE, Arizona, 23. března 2023 / Axon in the news /

Mnoho profesionálů v oblasti vymáhání práva se při své práci spoléhá na kamery nošené na těle (BWC), drony, distanční paralyzéry, software pro správu důkazů a další sofistikované technologie.

I když každý z těchto nástrojů obsahuje funkce, které samy o sobě mění hru, skutečné kouzlo nastane, až jsou všechny propojeny. Když může policistova BWC mluvit s jejich autem, které zase může mluvit s velitelským střediskem na jejich stanici, technologie veřejné bezpečnosti se stává multiplikátorem síly.

Bohužel mnoho agentur není schopno vidět plný potenciál své technologie kvůli nedostatečné podpoře bezdrátových sítí. Axon a Cradlepoint pracují na změně.

Výzva v oblasti konektivity

Téměř každý prostředek v rostoucí sadě nástrojů pro vymáhání práva potřebuje – nebo s ním nejlépe funguje – bezdrátové připojení, od video zařízení v autě až po počítačově podporované odeslání (CAD). „Velmi spoléháme na konektivitu,“ poznamenává poručík Randy Soulard z policejního oddělení El Cajon. „Vše, co dnes děláme, vyžaduje mobilní vzdálenou bezdrátovou podporu. A když tato technologie nefunguje, skutečně to ovlivňuje naši schopnost dělat naši práci efektivně. Takže je to pro nás velmi důležité."

Navzdory důležitosti robustní konektivity mnoho agentur nemá síťová zařízení vytvořená tak, aby vyhovovala potřebám moderní policie. Síťová zařízení s nedostatečným výkonem s sebou nesou špatnou funkčnost, podprůměrnou životnost a náročnou údržbu.

•    Špatná funkčnost: Špatná montáž antény, přetížení nebo výpadky bezdrátového operátora, strukturální interference a topografické vlastnosti znamenají, že dřívější generace síťových zařízení mají často potíže s poskytováním připojení. Co to znamená pro agentury? Jednotky jedoucí uličkou zažívají náhlé výpadky sítě. Dron létající za budovou během pronásledování ztratí pilotní připojení. Živé vysílání pozemních jednotek během zákroku se stává nemožným. V těchto a mnoha dalších situacích není konektivita jen příjemná: je kritická.

•    Nestandardní odolnost: Policejní vybavení musí být dostatečně robustní, aby zvládlo náročné podmínky, od extrémního počasí po taktické scénáře. Starší síťové technologie nemohou obstát v úskalích moderní policejní práce a vždy se porouchají při stresovém používání v první linii.

•    Zatěžující údržba: V ideálním případě IT oddělení agentury spravují zařízení mobilní sítě na dálku, takže policisté mohou zůstat plně vyzbrojeni. Starší síťové vybavení často vyžaduje osobní údržbu, což znamená, že kritická technologie je stažena z provozu, kdykoli je nutná údržba.

V přímé reakci na významné problémy s konektivitou, kterým čelí mnoho agentur, se Axon spojil se společnostní Cradlepoint, aby pomohl bezpečnostním sborům co nejlépe využít jejich technologie.

Prolomení překážek konektivity

Během vývoje Fleet, automobilového videosystému značky Axon, si společnost Axon uvědomila zásadní význam partnerství s předním vývojářem oblasti řešení konektivity.

Blake Bullock, hlavní manažer produktu Axon Fleet, vzpomíná: „Spoléháme na konektivitu, abychom dosáhli cloudového řešení pro nahrávání videí a ovládání systému Axon Fleet. Abychom zajistili toto připojení k vozidlu, potřebovali jsme partnera, který by mohl poskytnout mobilní routery. V tomto segmentu trhu existuje několik společností, ale – ještě před mým nástupem – moji předchůdci označili Cradlepoint za formujícího se lídra.Cradlepoint dodal produkt a podporu v terénu, kterou jsme pro naše zákazníky potřebovali, aby byli úspěšní. Chtěl jsem najít způsob, jak na tento úspěch navázat a udělat balíček ještě lepším.

Partnerství společností Axon a Cradlepoint – nyní v sedmém roce – vytvořilo dvě společná řešení, která zvyšují konektivitu ve vozidle a na místě.

•    Konektivita ve vozidle : V roce 2021 Axon spustil Fleet 3 s Cradlepoint Wireless LTE a 5G . Tento automobilový videosystém promění policejní vozidla na propojené uzly: Špičková technologie připojení Cradlepoint podporuje živé streamování videa z palubních kamer, nepřetržité aktualizace polohy, upozornění na kritické incidenty v reálném čase, okamžité sdílení důkazů do Axon Evidence, stahování hotlistu ALPR za provozu (pro upozornění na SPZ), vzdálená správa IT přes NetCloud Cradlepoint a další.  
•    Konektivita v akci: Axon a Cradlepoint nedávno také vyvinuly řešení mobilní bezdrátové podpory v akci, Axon LTE Case. Toto odolné, přenosné zařízení typu vše v jednom poskytuje policistům spolehlivé připojení v jakékoli situaci pro jakoukoli technologii, od dronů po BWC, po dobu šesti hodin v kuse. Díky tomuto výkonnému bezdrátovému řešení již venkovské oblasti a přetížené místní sítě nepředstavují pro policejní operace problém s jejich pokrytím.

Vliv spolehlivého připojení v akci

Když jsme začínali, nepoužívali jsme vůbec žádné připojení,“ říká Soulard. "Právě jsme začali s našimi vizuálními systémy. Když jsme potřebovali využít další schopnosti dronu, použili jsme hot spot. Ale byla to noční můra. Piloti se vždy obávali zpoždění, geofencingu, aktualizací firmwaru, výpadku signálu atd. Byla to ta nejstresovější část operací s drony.

Vedení El Cajon PD vidělo hodnotu technologie dronů, ale vědělo, že potřebují najít řešení mobilního připojení, aby z této technologie vytěžili maximum. El Cajon bylo jedním z prvních policejních oddělení, které slyšelo o zařízení Axon LTE Case, a agentura se rychle chopila příležitosti jej otestovat.

LTE Case nás zbavila velkého stresu,“ říká Soulard. „Pomohly našim operacím běžet mnohem hladčeji a s mnohem menší únavou zasahujícího mužstva. Nyní, když zasahujeme, při vyjmutí zbraní z pouzder máme 100% jistotu, že budeme mít konektivitu a sílu signálu, kterou potřebujeme. Víme, že můžeme živě vysílat kdekoli a naplno využívat všechen úžasný software, který naše drony mají, jako jsou DroneSense a Axon Air . Víme také, že pokud se dostaneme do terénu a budeme muset provést aktualizaci firmwaru, můžeme to udělat také. Bez tohoto řešení bychom byli jako leklé ryby."

LTE Case jsou úžasné, protože jsou soběstačné,“ pokračuje Soulard. "Je to všechno v jednom. Jsou na baterie. A naši policisté to prostě s dronem popadnou a vyrazí. Není třeba si pohrávat s kabely – nic. Prostě to zapneme a funguje to. V žertu tomu říkáme hot spot na steroidech, protože pohání cokoliv. Poskytuje vám dostatečnou sílu signálu, abyste mohli udělat cokoli, co potřebujete. Konektivita pro nás byla vždy obrovskou výzvou. A teď už to pro nás není problém."

Spolehlivější mobilní centrála

Podobně jako v případě LTE Case v terénu, mobilní routery poháněné Cradlepoint jako součást Axon Fleet 3 pomáhají služebnímu vozidlu spolehlivě plnit jeho povinnosti mobilního informačního centra. Anténa na střeše zajišťuje bezdrátovou dostupnost s nejlepším možným dosahem a výkonem, zatímco vestavěný router modemu inteligentně přiděluje šířku pásma kritickému provozu. To znamená, že policisté mají vždy přístup ke všem výpočtům, které potřebují k provádění online vyhledávání, nahrávání důkazů a spolupráci se svými kolegy v terénu, a to díky inteligentnímu ekosystému připravenému na 5G.

To vše je samozřejmě užitečné pouze v případě, že je již zapnutý a připravený k použití, když to policisté nejvíce potřebují. Směrovače Fleet 3 jsou napevno namontovány ve vozidlech s kabeláží pojistkou k zapalování, což znamená, že jsou vždy zapnuté, když vozidlo běží, zatímco časově zpožděné vypnutí podporuje krátké relace při vypnutí zapalování. Kromě toho lze na dálku a bezdrátově provádět aktualizace firmwaru a sledování výkonu jak Fleet Hub, tak routeru Cradlepoint, čímž se zabrání zbytečným prostojům zařízení.

Spojení těchto technologií dohromady neusnadňuje pouze získání výhod pro oddělení. Po uvedení do praxe vede také k lepším výsledkům, a to díky neustálé pomoci specializovaného týmu podpory společnosti Axon: „Našim policistům to pomohlo získat lepší zkušenosti v počátcích jeho nasazování a také výhodu stabilního produktu v terénu,“ dodává Soulard.

Umožněte to vašim policejním silám

Policisté nikdy neměli k dispozici více nástrojů a v důsledku toho nikdy neměli potenciál být efektivnější. Tento potenciál však často zůstává nerealizovaný, protože agenturám chybí konektivita nezbytná k tomu, aby skutečně využily neuvěřitelnou technologii, kterou mají na dosah ruky.
Axon a Cradlepoint se spojily, aby agenturám a policistům poskytly síťové funkce, které potřebují pro co nejúčinnější a nejschopnější. Společnosti Axon a Cradlepoint společně vyvinuly technologii pro propojení v autě a v akci, kterou může každá agentura použít k posílení svých policejních sil. Chcete-li zjistit, jak může Cradlepoint prospět vaší agentuře, promluvte si s jedním z našich odborníků ještě dnes.

 


Logo Delta, logo Axon & Design, Axon, Axon VR, TASER 7 a TASER jsou ochranné známky společnosti Axon Enterprise, Inc., z nichž některé jsou registrované v USA a dalších zemích. Všechny ostatní ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků. © 2023 Axon Enterprise, Inc.