Blog

Čím právě v GuardWings žijeme

EVOLUCE KAMERY AXON BODY

Přidáno: 11.04.2023 14:00 | Autor: GW

Řešení kamer nošených na těle (BWC) společnosti Axon se rozrostlo  z jednoduchých kamer na plnohodnotná komunikační zařízení


SCOTTSDALE, Arizona, 11. dubna 2023 / Axon in the news /

Axon má svůj zrak upřený na svůj cíl zvaný „moonshot“: snížit počet úmrtí souvisejících se střelnou zbraní mezi policií a veřejností o 50 % do roku 2033. Každý Axon nový produkt, funkce a aktualizace byly vyrobeny s ohledem na tuto misi. Dnes Axon kráčí směrem k tomuto cíli uvedením nové generace kamery nošené na těle (BWC), Axon Body 4 (AB4).

Vrchol technologie BWC

Axon Body 4 je vyvrcholením inovací, které začaly TASER CAM, která byla vkládána do zařízení TASER a zaznamenávala zvuk s videem při každém zákroku.

Odtud Axon shromáždil zpětnou vazbu a postřehy od bezpečnostních sborů, aby mohl iterovat další generaci policejních kamer.

"Mít záznam toho, co se stalo během použití TASERu je užitečné, ale nevypovídá to celý příběh. Vždy se najde něco, co povede k tomu, že ten policista na někoho namíří. To byl první poznatek." - David Mesri, vrchní ředitel společnosti Axon pro BWC - kamery nošené na těle

Po TASER CAM přišel Axon Pro. Lekce získaná z Axon Pro ovlivnila design kamery Axon Flex a nakonec i řadu Axon Body. V době, kdy se objevil Axon Body 2, kamery Axon dosahovaly svého pokroku.

Axon Body 2 byl vyvrcholením všech těchto kvalitních zpětných vazeb od zákazníků Axon Body 1. Zdokonalili jsme se v jednoduchosti a zaměřili jsme se na několik základních sad funkcí,“ říká Mesri. "Dosáhli jsme toho sladkého místa, kde byla skutečná potřeba a zájem ze strany bezpečnostních sborů a široké veřejnosti."

A konečně, Axon vyvinul kameru, kterou dnes znají bezpečnostní sbory, ZZS, soukromé bezpečnostní služby a další průmyslová odvětví: Axon Body 3. Tam, kde byl Axon Body 2 podobný GoPro kameře, je Axon Body 3 spíše analogický k mobilnímu telefonu.

Axon Body 3 znamenal významný odklon od konvenční technologie BWC. Je více než jen záznamové zařízení. Jde o odolný komunikační maják, který umožňuje bezpečnostním sborům řízení intuitivně živě vysílat video z jejich aktuální situace. Zasílá upozornění oprávněnému personálu během určitých událostí, například při použití zbraně, a může sledovat polohu policisty, aby pomohla zajistit jejich bezpečnost. Axon Body 3 nastavila nový standard pro BWC a nyní je tu další generace, aby zvedla laťku ještě výše.

 

Představujeme Axon Body 4

Axon Body 4 staví na základech vytvořených předchozími kamerami Axon a inovuje základní sadu funkcí, díky nimž byly efektivní. Axon nově definuje horní limity těchto funkcí, čímž otevírá další potenciální užitek pro uživatele BWC v terénu. BWC i POV (point-of-view) kamery mají své výhody, ale tradičně to byly odlišné entity. S Axon Body 4 může uživatel připojit modul POV, což usnadňuje změnu perspektivy během služeb, jako jsou hlídky na koni.

Mesri říká: „Mělo by to snížit některé problémy spojené se správou dvou samostatných kamer a učinit vše efektivnější a jednodušší.

S Axon Body 4 dosáhly komunikační schopnosti BWC nového maxima. AB4 nabízí obousměrnou komunikaci v reálném čase a živé vysílání při použití s Axon Respond+, což umožňuje uživatelům komunikovat s velitelským štábem a specialisty v reálném čase. Pokud policista potřebuje poradit, jak zmírnit situaci týkající se osoby, která prožívá krizi duševního zdraví, může například stisknout tlačítko „Watch Me“ na své Axon Body 4 a specialista na krizovou intervenci může v tom okamžiku použít aplikaci Respond s poskytnutím rady.

"Máte možnost komunikovat dvěma směry přímo z tělové kamery, což je lepší pocit pro ten případ použití, kdy s někým vyjednáváte." - David Mesri

I když jsou tyto komunikační funkce cenné, funkce obousměrné komunikace je doplňkem rádiové komunikace, nikoli náhradou. Poskytuje uživatelům důležitý nástroj, když jej potřebují, ale nemusí být neustále používán. „Existuje mnoho situací, kdy je rádio vhodným nástrojem,“ říká Mesri. "Jsme na to docela citliví, protože policisté vnímají rádio jako své záchranné lano."

I přes další zvonky a píšťalky Axon neztratil ze zřetele to, na čem záleží: dodává kameru s vysokou kvalitou obrazu. Axon Body 4 je především kamera – taková, která je postavena na principech spolehlivosti a jednoduchosti. Je navržena tak, aby zachytila situace, se kterými se strážci zákona setkávají nejčastěji, a optimalizuje se pro situace se slabým osvětlením a velkým pohybem, aby nikdy nezmeškala žádný okamžik.

Optimalizace pro slabé osvětlení a rychlý pohyb je velmi náročná. To bylo jedno z našich hlavních cílů: přesně prezentovat to, co policista viděl,“ říká Mesri. „Ve svém osobním životě, stejně jako u iPhonu, je mi to jedno. Chci si jen co nejlépe vyfotit svůj oběd. Ale pro bezpečnostní sbory je docela důležité, aby kamera přesně prezentovala to, co policista viděl a slyšel.

Kvalitní software, hardware a služby řídí vše, co Axon dělá. Axon Body 4 byl pečlivě navržen tak, aby hladce integroval každý z těchto prvků, což vedlo ke kameře, která staví kvalitu obrazu a interoperabilitu do popředí. Kontaktujte Axon ještě dnes, abyste se dozvěděli více o Body 4 a o tom, jak nově definuje limity BWC, tedy kamer nošených na těle.

 

 

 


Logo Delta, logo Axon & Design, Axon, Axon VR, TASER 7 a TASER jsou ochranné známky společnosti Axon Enterprise, Inc., z nichž některé jsou registrované v USA a dalších zemích. Všechny ostatní ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků. © 2023 Axon Enterprise, Inc.